Vi ser etter en resultatorientert leder som ønsker å være med på å ta Motor Gruppen Detaljs egeneide forhandlere (Motor Forum kjeden) inn i fremtiden sammen med daglige ledere, fagressurser i selskapet og i Motor Gruppen. Dette innebærer å utnytte det økonomiske potensialet som ligger i vår forhandlerkjede mht. effektiv forhandler- og kjededrift, samt i en tid med endring og digitalisering være med på å videreutvikle kjeden i møte med kundens preferanser.

Du har god kunnskap og bred erfaring fra operativ forhandlerdrift og er vant til å skape resultater gjennom andre.

Ansvarsområder og arbeidsoppgaver

Ditt ansvarsområde er Motor Forum kjeden, men skal også jobbe i nært samarbeid med daglige ledere, fagressurser i Motor Gruppen Detalj og gruppens importører.  Du vil rapportere til Daglig Leder/Direktør i Motor Gruppen Detalj AS. 

  • Ansvar for å sikre at våre forhandlere utnytter potensialet i det enkelte markedsområde.
  • Ansvar for å sikre og videreutvikle driften hos forhandlerne samt kjedens driftskonsept og det potensialet som ligger i det.
  • Ansvar for at kjedens salgsorganisasjon for biler videre utvikles til «best in business»
  • Støtte og utfordre forhandlerlederne
  • Delta i styret hos forhandlerne, sørge for at vedtak gjennomføres.
  • Utarbeide og etablere standarder, prosesser, prosedyrer og målinger for våre forhandlere.

Kvalifikasjoner

  • Operativ erfaring fra forhandlerdrift
  • Kommersiell og god økonomisk forståelse
  • Gjennomføringsevne og erfaring fra prosjekt-/utviklingsarbeid
  • God IT forståelse
  • Serviceinnstilt og god til å samarbeide med ulike personer og fagdisipliner

Vi forutsetter at vår Drift- og salgsdirektør kan identifisere seg med våre kjerneverdier:

  • Respekt
  • Omtanke
  • Initiativ

Vi kan tilby:

  • Konkurransedyktige betingelser
  • Deltaker i ledergruppen i Motor Gruppen Detalj AS
  • Veletablert kjedesamarbeid i Motor Forum
  • Hyggelige kollegaer og et godt og uformelt arbeidsmiljø. Felles sosiale samlinger for ansatte på Risløkka.
  • Bedriftshelsetjeneste og mulighet for helseforsikring.
  • Et kollegialt fagmiljø med høy kompetanse. Gode utviklingsmuligheter i konsernet.
  • Bli en del av et fremtidsrettet og kundefokusert bilkonsern hvor vi jobber målrettet for å realisere vår visjon: 

    «Vi skal være ledende på løsninger som skaper gode kundeopplevelser».

Alle søknader behandles konfidensielt.

Søk på stillingen:  
CV og søknad sendes: Søk her!
Frist: 23.11.2023
   
Søkere bes vennligst henvise til BilJobb.no i søknaden.
   
Spørsmål om stillingen:  
Kontakt: Lena Musæus
Tittel: Daglig leder/Direktør
Telefon: 92 01 02 72
E-post: lena.musaus@motorgruppen.no

Motor Gruppen består i dag av importselskaper for Mitsubishi, Renault, Dacia og Hongqi samt bilforhandlerkjeden Motor Forum, totalt 19 bilforhandlere fra Kristiansand i sør til Ålesund i nord. Motor Gruppen har 450 ansatte og forventer en omsetning på 3,0 MRD i 2023.

Motor Gruppen består i dag av importselskaper for Mitsubishi, Renault, Dacia og Hongqi samt bilforhandlerkjeden Motor Forum med totalt 19 bilforhandlere fra Kristiansand i sør til Ålesund i nord. Motor Gruppen har 450 ansatte og forventer en omsetning på 3,0 MRD i 2023.

Motor Gruppen Detalj AS er morselskapet til forhandlerselskapene i Motor Forum kjeden. Konsernet forventer en omsetning på 2.0 MRD i 2023. Selskapet skal videreutvikles for å ta ut potensialet i det norske markedet ved å satse på nye og eksisterende bilmerker og utvikle forretningsområdene og forhandlernettverket. Selskapet er lokalisert i moderne lokaler på Risløkka i Oslo, sammen med flere andre selskaper og konsernfunksjoner i Motor Gruppen.